• Skoki Zakopane
  • Skoki w Tandemie
Masz pytania?
Poznaj nasze odpowiedzi.

Ile trwa szkolenie przed skokiem?

Szkolenie przygotowawcze do skoku trwa około 10 minut i nie wymaga żadnych badań lekarskich. Instruktor objaśni Ci poszczególne etapy skoku. Począwszy od zajęcia miejsca w samolocie, przez sam wyskok, aż do momentu lądowania. Omówiona zostanie również budowa spadochronu i jego systemów bezpieczeństwa.

Wszystkie czynności podczas skoku wykonuje instruktor, Ty masz się tylko dobrze bawić i absolutnie o nic nie martwić. Czas trwania całego skoku, od szkolenia do lądowania wynosi ok. 45 minut.

Co powinieneś ubrać?

Najbardziej komfortowym ubiorem do skoków jest naturalnie strój sportowy, ale nie ma przeszkód, abyś skakał choćby w jeansach. Otrzymasz od nas pełny strój do skoków (kombinezon, rękawiczki, opaskę na głowę oraz okulary).
Jeśli chodzi o buty – załóż takie, w których jest Ci wygodnie np. sportowe. Niewskazane są jedynie wysokie np. górskie buty czy obcasy. Pamiętaj, aby dobrze trzymały się na stopie tak, abyś nie musiał lądować na ziemi w samych skarpetkach.

Kto może skakać ze spadochronem?

Skakać może praktycznie każdy, a jedynymi przeciwskazaniami są: waga powyżej 107kg, wzrost poniżej 120cm, choroby serca, choroby laryngologiczne. Osoby niepełnoletnie mogą skakać za pisemną zgodą swoich rodziców. Z chęcią obsługujemy także niepełnosprawnych, o ile nie mają przeciwwskazań od lekarza.

Jak szybko się spada?

Maksymalna prędkość podczas spadania może wynieść nawet 200km/h.

Ile trwa skok ze spadochronem?

Lot bez otwartego spadochronu trwa około 50 sekund, natomiast lot na otwartym spadochronie w granicach od 5 do 10 minut.

Co w przypadku, gdy spadochron się nie otworzy?

Każdy sprzęt spadochronowy składa się z dwóch spadochronów: głównego oraz zapasowego. W sytuacji awaryjnej instruktor odpina źle otwarty spadochron główny i otwiera zapasowy, który jest składany w odpowiedni sposób gwarantujący to, aby zawsze się otworzył.

Dodatkowym systemem bezpieczeństwa jest nazywany przez spadochroniarzy "anioł stróż". Jest to malutki komputerek, który w przypadku braku otwarcia spadochronu przez lecącego, sam automatycznie otwiera spadochron zapasowy na określonej wysokości.

Dlatego, nie masz się czego bać ?. Z pewnością cały i zdrowy wrócisz z nami na Ziemię.

Jak jesteś podpięty do instruktora?

Każdy klient ubrany jest w uprząż i podpięty do instruktora 4-szelkami, które wytrzymują ciężar aż 4ton (każda!). Uprząż jest szyta specjalnymi nićmi, które podobnie jak cały sprzęt, przechodzą odpowiednie testy wytrzymałościowe.

Co jeśli pogoda nie pozwoli na skok?

W przypadku nieodpowiedniej pogody, na którą niestety nie mamy wpływu, ustalamy inny dogodny termin skoku. W ostateczności możesz od nas żądać zwrotu zaliczki, którą bez problemu Ci oddamy.

Zaliczka nie zostanie zwrócona jeśli odwołanie skoku jest z Twojej winy.

Pogoda uniemożliwia skoki, gdy występuje opad deszczu, śniegu lub chmury są zbyt nisko.

Czy można filmować skok?

Do każdego skoku możesz dokupić opcję filmowania. Instruktor zabierze ze sobą kamerę, która zostanie umieszczona na jego ręce. Umożliwi to uwiecznienie każdej chwili zarówno na ziemi, jak i podczas lotu spadochronem. Koszt filmowania to zaledwie 200 zł.


Masz inne pytania?
Kontakt>>

Pytania i odpowiedzi na temat skakania ze SkyFun - FAQ

Na tej stronie znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania wraz z odpowiedziami. Każdy skok ze spadochronem jest całkowicie bezpieczny. Posiadamy testowane wielokrotnie nowoczesne sprzęty potrzebne do oddania skoku spadochronowego. Oprócz tego posiadamy sztab odpowiednio wyszkolonych instruktorów i skoczków, z którymi nic Ci nie grozi.

Zamów 
swój skok
już dziś


Zamów 
swój lot
już dziś


Kup
Voucher
na skok
spadochronowy


oferta