• Skoki Zakopane
  • Skoki w Tandemie

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skok ze spadochronem jest dla wielu osób czymś zupełnie niewyobrażalnym i niemożliwym do wykonania. Przyczyną może być lęk wysokości lub strach przed ewentualnymi komplikacjami – w obydwu przypadkach, oddziałuje na ludzi strach o zdrowie lub nawet życie. Jest on jednak kompletnie nieuzasadniony.

Gwarantujemy swoim klientom bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do tematu. Chcemy przedstawić Państwu teorię skoków spadochronowych i kwestie związane z bezpieczeństwem, dzięki czemu każdy będzie spokojniejszy, przekonując się na własnej skórze, że nic złego nie może się stać!

Umiejętności i wieloletnie doświadczenie instruktorów

Początkujący skoczkowie muszą przeżyć swoją przygodę z instruktorem. Samodzielny skok ze spadochronem jest możliwy dopiero po odbyciu kursu, na którym zostanie przekazana niezbędna wiedza praktyczna i teoretyczna.

Nasza załoga posiada łącznie na swoim koncie kilkanaście tysięcy skoków spadochronowych, dlatego przeżyli już chyba wszystkie możliwe sytuacje. Potrafią oni zrozumieć wszystkie nieoczekiwane zachowania klientów, wiedząc, w jaki sposób należy zachować się i jak pomóc danej osobie pokonać strach przed skokiem lub w czasie ataku paniki.

Wszyscy interesanci jeszcze na ziemi otrzymują dawkę informacji, dzięki której potrafią zachować się na górze, w czasie skoku i podczas lotu – wiedza pozwala zachować spokój i bezpieczne podejście do tematu, nawet jeśli pojawiają się jakiekolwiek nieoczekiwane sytuacje.

Sprzęt najwyższej jakości to podstawa

Wiele osób przed skokiem pyta o sytuację, w której spadochron się nie otworzy lub zaplącze, uniemożliwiając bezpieczne lądowanie. Instruktorzy wyposażeni są w spadochron główny i zapasowy, który wykorzystywany jest w sytuacjach zagrożenia.

Jak to wygląda w praktyce?

Instruktor odpina główny spadochron i niemal od razu podchodzi do otwarcia zapasowego, który jest złożony w taki sposób, by otwierał się każdorazowo. Dodatkowo spadochron posiada system “anioła stróża” – otwiera on spadochron automatycznie na określonej wysokości. Dzięki temu klienci nie muszą martwić się o sytuację, w której instruktor zasłabnie, straci przytomność lub wydarzy się coś naprawdę nieoczekiwanego.

Wyposażenie skoczków jest systematycznie sprawdzane pod kątem stanu technicznego.

Nigdy nie próbujemy walczyć z pogodą

Bezpieczeństwo skoków ze spadochronem to nie tylko sprzęt i umiejętności – warunki atmosferyczne są równie ważne i potrafią skutecznie pokrzyżować plany. O ile minusowe temperatury nie uniemożliwiają skoku, to w przypadku opadów deszczu, burzy, śniegu, zbyt niskich chmur i bardzo mocnego wiatru, jesteśmy zmuszeni odwołać skok, przekładając go na inny termin lub zwracając klientom pieniądze.

Niestety, nawet jeśli nasi klienci są nieugięci i mimo niesprzyjających warunków chcą podjąć się ryzykownego skoku, my nie możemy ryzykować bezpieczeństwem interesantów i naszej załogi – robimy wszystko, by wyeliminować jakiekolwiek ryzyko w czasie skoku.

Jeśli jesteś zainteresowany skokiem ze spadochronem w tandemie zachęcamy do kontaktu!

Kup
Voucher
na skok
spadochronowy


oferta